Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-02-02

Saugome savo beprotystę?..

Publikuota: Aurimas Guoga

Mano žmona taikliai pastebėjo: kai atsirado D.Grybauskaitė, žmonės nustojo dejuoti, kad nėra nė vieno doro valdžioje. Dabar jau naujas fintas - visi aiškina, ką prezidentė dar turėtų padaryti.

Nekinta viena: kritikuotojai ir toliau kalba taip, kad nieko jiems patiems nereikėtų daryti. Vadinasi, jie savo protą naudoja tam, kad pateisintų savo tinginystę. Kaip žinote iš ankstesnių žinučių - tai stabmeldystė;
Arba dar vienas fintas: trūksta gerų idėjų. Dabar visi kalba, kaip trūksta gerų idėjų. Tačiau gali liaudį užversti tonomis gerų idėjų, ji vis tiek kartos: trūksta gerų idėjų. Niekas nenori gerų idėjų pakelti nuo žemės ir nuvalyti nuo jų purvus. Aš pats, dirbantis idėjų generavimo srityje, puikiai matau, kaip tų idėjų trūksta… Niekas tau nepadeda, ką jau kalbėti apie tai, kad kažkas mokėtų už šį darbą. Priešingai - visokie tik ir naudojasi proga kaip tave sudirbti (kad taip pasikeltų savo sukežusią savigarbą). Valdžios dėmesys - patys žinote - esi jiems tuščia vieta. Jei nori plačiau apie savo atradimus paskelbti, žurnalistai laukia, kad suteptum jiems delniuką. Ir taip toliau ir panašiai.

Tikrovė yra kitokia. Dauguma žmonių vadovaujasi arklio motyvacija. Kol aplinkybės neprivers, jie nedarys nieko konstruktyvaus. Visaip išsisukinės nuo bet kokios dvasingos veiklos. Jie susitaikė su vergu savyje. Viskas jiems turi būti padėta ant lėkštutės.

Tačiau šiems vergams reikėtų pažvelgti į tai, kas jų laukia. Pažvelkite į tas visuomenes, kur ilgą laiką buvo įsivyravusi vergovė. Ir tada gal jūs pamatysite - likdamas vergu prakeikiate keletą savo vaikų ir vaikaičių kartų gyventi nevilties persunktą gyvenimą. Pažvelkite į Haičio nelaimę, ir gal pagaliau susivoksite, kad žmogui yra skirta gyventi dvasinį gyvenimą.

O dabar jums namų darbas - stebėkite, kaip jūs pats (pati) ar aplinkiniai daro viską, kad tik apsieitų be išsilavinimo tose srityse, kuriose juos stačiai smauga bėdos (pvz. kaip visuomenė, baisiai kenčianti nuo korupcijos, daro viską, kad tik jai nereikėtų apsimokyti save apie korupciją). Kitaip tariant, kaip budriai visi saugo… savo beprotystes!..

šie tuščiakalbiai turi savo stabą žudiką, ir jų stabas yra tinginystė.

Patiko (0)


Atgal į: Saugome savo beprotystę?..