BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Kas yra tikras intelektualas

Šiandien Balsas.lt laikraštyje perskaičiau tokią išsiilgtą istoriją. Vienas Kauno verslininkas įdavė žinomus mafijozus policijai už tai, kad šie terorizavo jį siekdami išstumti jį iš verslo. Bylos ėmėsi sąžiningi policininkai, greitai mafijos autoritetus susėmė ir pasodino. Šlovė jiems per amžius! Vadinasi, įveikti valdininkus, oligarchus ir netgi mafijozus galime. Tik reikia, kad pilietinės grėsmės akivaizdoje nesvarstydami imtumėmės veiksmų.

Mes su žmona taip pat laimėjome savo byloje prieš „Antakalnio ūkį“. Šiuo metu dar laukiame teismo nutarties, tačiau apskundimo laikotarpis baigėsi, todėl veikiausiai komunalininkas teismo rezultatus pripažino. Aš savo ruožtu pasirūpinsiu, kad ši mūsų sėkmė kuo labiau įžiebtų pasipriešinimo liepsnas visoje šalyje.

Tokių atvejų, kai piliečiai ima drąsiai ginti savo teises, atsiranda vis daugiau. Šiuo metu, kai valdininkų valdžia braška per visas siūles, yra puikiausias metas to imtis. Visur, visi, kiekvienas kiek tik galime. Pasikartosiu, kad pasipriešinimas oligarchinei santvarkai turėtų tapti mūsų nacionaliniu sportu. Populiaresniu iš krepšinį ir futbolą kartu sudėjus. Tikriausiai sutiksite, kad toks sportas yra netgi sveikesnis.

Visais pilietinio pasipriešinimo atvejais galime atrasti du svarbius panašumus. Pirma, priešintis išdrįsę žmonės vadovaujasi savo sąžine. Kuo tiki – tuo ir vadovaujasi. Jei tiki, kad laisvas žmogus turi save ginti – tai ir daro. Antra – intelektinė drąsa. Tai jie daro nepaisant grėsmių ir pavojų sau. Manau, kiekvienas supranta, kad įduoti Kauno mafijozus policijai – ne juokų darbas. Vadinasi, tikroji žmogaus jėga atsiskleidžia, kai jis nuosekliai vadovaujasi savo įsitikinimais. Jei jūs tikite, kad laisvas žmogus turi pareigą priešintis jo teisių uzurpatoriams, tai tuo ir vadovaukitės.

Galbūt pamenate, kaip „Sėkmingos tautos idėjoje“ suabejojau, kad dauguma dabartinių intelektualų visai neturėtų būti tokiais vadinami. Jei „intelektualas“ vien tik šneka, o daro visai ką kita, tuomet koks jis intelektualas? Knygoje tokius „šviesuolius“ pavadinau degradalais, ir šiandien savo žodžių neatsiimu. Jie ir patys dvasiškai degraduoja, ir paskui save tempia kitus.

Tikroji mūsų minčių jėga atsiskleidžia tuomet, kai esi pasirengęs gyventi tuo, kuo tiki. Tokių tikrų intelektualų labai maža. Aplink daugybė apsišaukėlių, kurie mus painioja. Kuo daugiau tokių klausome, tuo silpnesnis tampa mūsų protas. Pajėgaus intelekto stygius bado akis.

Anksčiau išsiaiškinome, kad visos bėdos sprendžiasi įgyjant kompetenciją. Tad šiuo atveju pirmiausia ir išsiaiškinkime, kas tas intelektualas ir kaip juo tapti. O tam kviečiu jus trumpam nuvykti į Jeruzalės ješyvą ir paklausyti Nojaus Vainbergo paskaitos „A True Intellectual“.

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras

Neskaičiau jūsų knygos gal ir klystu.
Gal truputi per stipriai pasakyta “degradalais”? Ne vienas žmogus yra prispaustas sistemos ir spaudžiamas ne vienus metus, o visą gyvenimą. Turi būti sudarytos geros sąlygos išlipti sausam, nes pasitaiko atvejų kai už skundimą gali ir pats gauti neblogai…

znsp | 2010-01-20 18:35

Rašyti komentarą

(būtinas)

(būtinas)