BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Koks bus dvasingumas Europoje ateityje?

Radau straipsnį, kuriame Prahos arkivyskupas vyskupas teigia, kad islamas neša į Europą dvasines vertybes (rus.). Tačiau vertybės, tegu ir dvasinės, nelygu vertybėms. Būna teisingos ir būna iškreiptos vertybės. Graikų filosofai mus suklaidino, kad egzistuoja daug tiesų, kiekvienas savotiškai teisus. Pamėginkite tokiu mąstymu vadovautis kasdieniame gyvenime! Pamėginkite įsivaizduoti, kad visa, ką darote, yra savotiškai teisinga ir savotiškai neteisinga. Savotiškai teisinga kad jūsų vardas yra …., tačiau kartu tai ir savotiškai neteisinga. Savotiškai teisinga, kad einate ryte į darbą, tačiau vienodai savotiškai neteisinga, kad vakare iš jo gr įžtate. Kiekvienas jūsų sprendimas - be jokio tvirtesnio pamato. Galite tai įsivaizduoti? Tiesos subjektyvizmas - tai beprotystė. Šia beprotyste buvo paremtas gyvenimas antikos laikais. Tuo metu buvo labai kultūringa manyti, kad kiekvienas savo tiesas pasirenka patys, tegu tik šios netrukdo kitiems pasirinkti savųjų. Visos „savotiškai teisios”, visa ką toleruojančios visuomenės iki šiol visuomet pranykdavo. Visi, kas tik nori, gali akivaizdžiai matyti, kad tai mūsų akyse vyksta ir su Vakarų civilizacija. Dekadanso procesai didina pagreitį. Kitų civilizacijų kilimas, o mūsų smukimas kasdien vis akivaizdesnis.
Tačiau labai svarbi arkivyskupo įžvalga - žmonės negali ilgesnį laiką gyventi be pamatinių dvasinių vertybių. Todėl neišvengiamai grįš dvasingumo dominavimas. Ar tai išeis į gera - vienareikšmiško atsakymo nėra. Viskas priklauso nuo to, ar sugebėsime pasimokyti iš praeities ir dvasingumą priimsime savu noru. Senovės Roma mėgino visaip apsieiti be dvasingumo, ir tai virto katastrofa. Šiandien esame ant panašios katastrofos slenksčio. Kaip teigia kardinolas, kaip akivaizdžiai visi gali patys matyti - islamas pradeda įsitvirtinti Europoje. Ten, kur jie įžengė - viskas, atgal nebepasuksi.
Kai buvau Izraelyje, nepraleidau progos nuvykti į Vakarų krantą (palestiniečių teritorijas). Pirmiausia, kas man krito į akis - tas kraštas ekonomiškai laikosi kur kas geriau nei Egiptas. Beje, Izraelis neseniai priėmė sprendimą, kad ties siena su Egiptu statys mūrinę užtvarą (nes egiptiečiai nenumaldomai bėga gyventi pas tuos prakeiktus sionistus). Antras dalykas - tai islamo moterys. Egipte to nepastebėjau, tačiau palestiniečių teritorijoje jaunesnės moterys visaip vengė pažvelgti man į akis. Kai kartais pavykdavo su jomis užmegzti akių kontaktą, pamatydavau kraupų vaizdą - į mane žvelgdavo negyvų, dvasiškai nužudyto žmogaus akių blausa. Grįžau į Jeruzalę, teiraujuosi pažystamo žydo. Šis nė kiek nenustebo: arabų pasaulyje moterys nuolatos prievar taujamos! Buvo sunku tuo patikėti. Tačiau sugrįžęs namo radau štai tokį straipsnį apie islamišką femicidą (angliškai). Paskaitykite, pavyzdžiui, kas tai yra moterų užmėtimas akmenimis (silpnų nervų žmonėms nerekomenduojama).
Taigi, ką visu tuo noriu pasakyti: tiesa bus su tais, kurie jos siekia. Jei siekiate tikėti tuo, kas jums patogiau, tai gyvensite nesibaigiančioje kančioje. O jei tiesos apskritai vengsite, tuomet ji jums bus primesta pačia brutaliausia forma. Europa grįš prie dvasingumo, tačiau koks jis ateityje bus priklauso nuo mūsų pasirinkimų šiandien.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Nėra komentarų

Rašyti komentarą

(būtinas)

(būtinas)