BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Mitai ir tikrovė apie žydus ir Torą

Laikas nuo laiko atsiunčiate man klausimų-pasvarstymų apie žydus, jų būdą ir jų Torą. Šiandien paskirsime žinutę šiems klausimams, nes jų vis kaupiasi, o neatsakyti be reikalo kaitina emocijas.

  1. Žydiška Tora žiauri, jos pasakojimuose liejasi daug kraujo. Tai rodo, kad žydams kitų gyvybės mažai ką reiškia. Visų pirmiausia, nereikėtų painioti Toros su Senuoju testamentu. Nors tekstas tas pats, tačiau šalia Toros teksto egzistuoja ir papildymai, be kurių originalaus teksto tinkamai suprasti negalima. Tam šalia yra Talmudas. Jis gražiai paaiškina pačias nesuprantamiausias vietas. Kruviniausios vietos elegantiškai virsta humanizmo pamokomis. Antra, Tora nėra istorijos vadovėlis. Tai istorija, pasakota į ateitį, ateities poreikiams. Tora yra kaip pasaka, tik suaugusiems. Štai vaikystėje skaitėme pasaką apie Tris paršiukus. Niekas nemėgina ai&scar on;kinti, kad pasaka nevertinga, nes istorijos personažai niekuomet neegzistavo. Tora - tai būtinos dorovinės pamokos. Pati „pasaka” pateikta Šventajame rašte, o Talmude yra pateiktas moralas. Kiekvienas, leidžiantis sau išsakyti negražius dalykus apie Torą, prieš tai nesusipažinęs su Talmudo išaiškinimais, yra laikomas burnotoju prieš Dievą. Tradiciniame Toros teisme (Din Tora) tokį kaip reikalas nuplakdavo.
  2. Didelė dalis žydų tikrosios filosofijos mums nežinoma, nes ji slapta.To akivaizdžiai negali būti. Gyvenimo tremtyje sąlygomis jie buvo priversti užrašyti paprotinę teisę (Mišna) ir visa, kas vadinama žodine tradicija. Antraip tai būtų beviltiškai iškraipyta. Viskas perduodama raštais, raštais ir dar kartą raštais. Raštų svarba labai akcentuojama, nes mokslas ten yra sušventinamas. Galų gale, jei jie turėtų slaptą, nežydams priešišką paprotinę teisę, jau senų seniausiai kas nors būtų juos išdavęs. Šiuo metu iš judaizmo traukiasi daugiau žmonių nei į jį įeina. Sunku patikėti, kad nė vienas iš jų nepapasakotų api e „slaptuosius protokolus”. Prašom turėkime omenyje, kad apie 5 proc. žydų yra kategoriškai nusistatę prieš Izraelio valstybę, apie pusė žydų nemėgsta ortodoksų, tačiau nė karto negirdėjome, kad kažkas juos išduotų dėl slaptų nežydų žudymų ar pan.
  3. Žydų pamokos tinka žydams, mums jos netinka. Tikrai taip, dalis mums neaktuali. Tačiau mums netinkama, nepritaikoma dalis yra maža mažytė, o aktualių pamokų - nesibaigiantis sąrašas. Norėčiau visiems pateikti nuoširdų patarimą - kai prisigyvensite improvizuodami pakankamai, kai pasiilgiste stabilios gyvenimo išminties, prisiminkite Toros studijas.
  4. Ar norėčiau, kad Lietuva pereitų į judaizmą? Norėčiau ne kad keistume iškabas, o kilsteltume savo dvasinį išprusimą. Ne tiek svarbu, kaip vadinsimės, svarbiausia yra pasimokyti naudingų dalykų. Nes be to gyvenimas niūrus ir skausmingas. Judaizmas yra gana abejingas išorinėms formoms. Svarbiausia, ne kuo save pristatai, o ką iš tiesų darai.
  5. Žydai niekina gojus (nežydus). Nemažai tiesos tame yra. Judaizmas draudžia tai daryti, tai griežtai reglamentuota judėjų tradicijoje. Tačiau ši nuodėmė yra žydų Achilo kulnas. Kai tavo supratimas apie gyvenimą grįstas studijomis, o kitų - tikėjimu visuotinai priimtomis prielaidomis, sunku nuslėpti savo pranašumo jausmą. Žydai neretai kitus mato kaip primityvius aborigenus, kurie vadovaujasi neveiksmingais įsitikinimais. Šie aklai tarnauja savo „tiesoms”, o jų iškraipytos vertybės atneša jiems daug skausmo. To skausmo vedini jie dar uoliau puola į savo “vertybių” glėbį. Gojai neturi pakankamai savimonės, kad pamatytų tokią savo absurdišką padėtį . Dar kartą pasikartosiu, kad žydai yra įpareigoti su gojais elgtis sąžiningai ir maloniai. Tačiau pasakoti apie judaizmo pranašumus žydams neleistina (iki tremties buvo leidžiama). Kaip teigia vienas Vilniaus Gaono mokinys, mokydami Toros nežydą gautume priešingą rezultatą - pasaulyje pasklistų dar daugiau kvailybės.Joks žydas jums viso to, ką čia sužinojote, gyvenime neatskleistų.
  6. PS Prieš diskutuodami su manim šiomis temomis prašau perskaitykite “Sėkmingos tautos idėją”.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarų – 5

Žydų pamokos tinka žydams, mums jos netinka - nesutinku. Manau, kad visiems reikėtų pasimokyti žydų išminties. Labai patiko straipsnis ,,žydų sėkmės paslaptis”.

Vida | 2010-06-05 16:01

Iš žydų galima daug ko pasimokyti, yra kuo žavėtis ar pavydėti ir t.t. Tačiau… Jų šventieji raštai, jų požiūris į gojus yra grynai rasistiniai. Paiškokite, pagooglinkite:

Tosefta Aboda Zara B5
Aboda Sarah 37a
Nidrasch Talpioth, стр. 225-L
Baba Necia 114,6
Szaaloth-Utszabot, The Book Of Jore Dia 17
Libbre David 37
Sanhedrin 59a
Seph. Jp., 92, 1
ir t.t. Kas norės, tas susiras ir daugiau “perliukų”.
Neturiu nieko prieš nuosaikius, šiuolaikinius žydus, tačiau tie su kvailom kepurėm ir garbanom man tiek pat “malonūs” kaip musulmonai-fanatikai.

Petras | 2013-02-13 21:17

Žydams šventi Toros, Talmudo ir Šulchan Aruch įstatymai iš kartos į kartą buvo perduodami daugiau nei 3000 metų.

Talmudas:

1. „Žydai yra vadinami žmonėmis, bet ne žydai nėra žmonės. Jie yra gyvuliai.“ (Talmud: Baba mezia 114 b)

2. „Akumas (ne žydas, red.) yra kaip šuo. Taip, šventraštis moko gerbti šunį labiau, negu gojų.“ (Ereget Raschi Erod. 22 30)

3. „Nors Dievas sukūrė gojus, jie vistiek yra gyvuliai žmonių kūnuose. Nėra ypatinga, kad žydui tarnautų gyvulys. Taigi jam tarnaus ir gyvuliai žmogiškoje formoje. (Midrasch Talpioth psl. 255; Varšuva, 1855 metai)

4. „Nėščias gojus yra ne geresnis už nėščią gyvulį.“ (Coschen hamischphat)

5. „Gojų sielos yra kilusios iš nešvarių dvasių ir yra vadinamos kiaulėmis.“ (Jalkut Rubeni gadol 12b)

6. „Nors gojus yra tokio pat kūno sudėjimo, kaip žydas, jis lyginasi su žydu, kaip beždžionė su žmogumi.“ (Schene luchoth haberith, 250 psl. B)

Talmudas:
„Jeigu tu valgai su gojumi, tai tas pats, kas valgyti su šunimi.“ (Tosapoth Sanhedrin 74b) „Jeigu žydas turi tarną, ar tarnaitę gojų, kuris numiršta, jam nedera pareikšti užuojautos. Tu žydui turi sakyti: Dievas sugražins „tavo netektį“ taip, lyg būtų miręs kuris nors jautis, ar asilas. (Jore dea 377) „Lytininis santykiavimas tarp gojų yra kaip santykiavimas tarp gyvulių.“ (Talmud Sanhedrin 74b).

Talmudas : apie NE žydų žudymą:

1. „Yra leidžiama atimti gojaus kūną ir gyvybę.“ (Sepher ikkarim III c 25)

2. „Yra įstatymas nužudyti bet ką, kas neigia Torą. Krikščionys priklauso tiems, neigiantiems Torą.“ (Coschen hamisphat 425 Hagah 425.5)

3. „Kiekvienas žydas, kuris pralieja bedievių (ne žydų, red.) kraują, daro tą patį, lyg darydamas auką Dievui.“ (Talmud: Bammidber raba c 21 ir Jalkut 772)

Tokios šventos mokyklos pagal Talmudą neigiamos pasekmės žydams yra akivaizdžios, atsispindi tragiškoje žmonijos istorijoje.
Jau Tacitas, romėnų istorikas, kuris gyveno netrukus po Kristaus (55 – 120 po. Kr.), pastebėjo:

…yra tauta, kuri nekenčia dievų ir žmonijos. Jų įstatymai prieštarauja visų mirtingųjų įstatymams. Jie nekenčia to, kas mums yra šventa. Jų įstatymai juos pateisina, darant veiksmus, kurie mus gasdina.“ (Istorija; V; 3-8)

ESMĖ | 2013-05-25 09:56

išstudijavau Bibliją, ir Kabalą (žydų išmintis atverta pasauliui). Tai galiu daug pasakyti apie tikrąjį Izraelį - Judo giminę… Tad trumpai parašysiu faktus:
- Dievas išsirinko ir paskyrė žydus vadovauti visiems žmonėms pagal Dievo duotą Įstatymą,
- patys Žydai daug kartų įvairiai nepakluso Dievui ir visada skirstė ir skirsto žmones į žydus ir svetimus, taip iškraipydami Dievo valią,
- pagaliau Dievas atsiuntė žydams savo Sūnų, kad juos pagaliau atvestų į teisingą kelią, tačiau jie išdavė savo Dievą ir nukankinę nužudė savo mesiją,
- Dievo Sūnus atvertė visus pagonis (kaip rašo AG- primityvius aborigenus) ir juos visus padarė krikščionim,
- tačiau žydai vis tiek liko Dievo išrinktieji, nors Dievas baudžia juos iki šiol taip kaip aprašyta Biblijoje,
- o bausti žydus yra už ką, nes jie valdydami pasaulį jį naikina. Jie manipuliuodami žmonija, viską daro tik dėl savęs: jie sukūrė ydingą bankinę finansų sistemą, jie valdydami JAV priešina Europą su musulmonais, pasitelkią mokslą visaip klaidina tuos aborigenus su evoliucijos teorija ir pan., kišasi į visų valstybių veiklą, jų dėka JT nelegaliai prieš Dievo valią jiems davė žemę Palestinoje, niekas pasaulyje nepraeina be žydų įsikišimo. Jie galingi, protingi ir išmintingi, tačiau tarnauja jau nebe Dievui, o šėtonui…
- Dabar pasaulis yra ant didelės krizės slenksčio ir tik žydai gali jį išgelbėti, bet jie turi nusilenkti pasauliai, nusilenkti Jėzui Kristui, pripažinti savo klaidas ir naudodamiesi savo didele įtaka ir išmintimi, nuvesti pasaulio aborigenus teisingu keliu,
- AG tvirtina, kad aborigenai patys turi mokytis iš žydų ir gyventi taip kaip jie, tai nepavyks, nes aborigenai nėra pakankamai sąmoningi, o ir žydai to jiems neleis, jei patys nepanorės.

Beje, žydai iš Dievo visada gaudavo nurodymus per savo pranašus kada su kuo kariauti ir kur keliauti. Klausimas, kuris dabartinis žydų pranašas gavo nurodymą žydams iš Dievo grįžti į pažadėtąją žemę Palestinoje?

Mikis | 2015-01-18 20:57

Penkiaknyge (vadinama zydu Tora) savistoviai issistudijavau du kartus. Graziai pasako-jama… Bet apskritai, laikau, kad zydu tauta - aukstesnio issivystymo lygio zmones!!! Lietuviai galetu jiems baltai pavydeti ir stengtis pasimokinti!!!

Vygandas | 2016-02-03 14:47

Rašyti komentarą

(būtinas)

(būtinas)